ART / Lithographs / Litograph in colors 8315050
nr 831 5050
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), PT, flowers, subject size: 33x35,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), PT, Blomster, motivets mått: 33x35
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
SEK 100
Monday June 3 2013
at 20:48:21
3/6 09:29:50
- Thema-auction
Jun 3
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Read more about Evy Låås
Evy Låås
Read more about Evy Låås